Haftalık Burç Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)   

Haftalık Koç Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Koç’lar, Güneş Aslan burcunda ilerlemeyi sürdürürken yeni haftaya giriyoruz. Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. Ay haftanın ilk günü Balıktayken, 1 Ağustos 2018 burcunuz Koç’a geçiyor. Çalışma temponuz kariyer isteğiyle artabilir. Çıkabilecek gecikmelere rağmen daha zinde hissedebilirsiniz. Ne zamandır bekleyen kararları caymadan uygulamanız mümkün. Daha önce konuşulmuş görüşmeler için yeniden iletişime geçmeniz dostlukları getirebilir. Bazı iş arkadaşlarının gizlenmiş huylarını fark etmek faydanıza sonuçlanabilir. Artık herkese farklı yaklaşma kararı verip çevrenizde bazılarını elemeniz mümkün. Aile büyükleriyle zıt fikirler doğabilir. Buna rağmen pratik fikirli davranıp krizleri önleyerek dediğinizi kabul ettirebilirsiniz.

Aşk: Daha önce fark edilmeyenlerin yakalanması aşkta mümkün. Ancak bu pozitife de çekilebilir, negatife de! Bu nedenle ani öfkelenmeler ve tepkilerden kaçınmak aşkta dargınlıkları önleyebilir.

Haftalık Boğa Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Boğa’lar, Güneş Aslan’da ilerlemeyi sürdürüyor ve Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. 2 Ağustos 2018 Uranüs ve Mars sert kare açısı burcunuz Boğa ve Kova’da! 3 Ağustos 2018 Ay burcunuza geçiyor. Zaten garantici ve idealist yanınız daha hassas ve titiz davrandırabilir. Yeniliklere karşı ön yargılı davranabilirsiniz. Önceden ihmal edilmiş görüşmeler kısa yolculuklar yaptırabilir. Üretkenliğinizin çıkabilecek aksamalara bağlı pratik çözümlerle buluşabilir. Ek kaynak arayışla küçük ancak ilave işleri araştırabilirsiniz. Geleceğe yönelik beklentiler şüphelerle artabilir. Arkadaşlar arasında ruhsal yönü gelişen kişiler çıkabileceği gibi, bazı arkadaşlıklar da dağılıp, hayal kırıklıkları getirebilir.

Aşk: İşteki mümkün gerginlikleri aşka yansıtmamak için gayret sarf etmeniz mümkün. Bazı sorunları masaya yatırmak yerine şimdilik idare etmeyi seçebilirsiniz. Evlilerde bencillik suçlaması mümkün.

Haftalık İkizler Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli İkizler, yeni haftaya Güneş Aslan burcunda ilerlerken giriyoruz. Merkür Retro’su yine Aslan’da devam ediyor. Mars Uranüs sert karesi her zaman kendi istediklerimizi yapamadığımızı fark ettirip, akışta kalabilmeye yol açabilir. Pratik fikirliliğinizi ani caymalara yer vermeden kullanmanız pozitifi arttırabilir. Birden fazla alternatif kişi ve iş çevresiyle buluşmanız mümkün. Bunların geleceğe yönelik faydasını fark ederek zorluğa rağmen diyalogları sürdürmeniz fayda getirebilir. Reele endişe nedeniyle yansıtamadığınız istekler için şimdilik araştırma ve son rötuşlar mümkün. Kolay destek istemeyen ve bunu onur sayan burçsunuz. Ancak gerektiği yerlerden bizzat destek istemeniz tahmininizden çok faydalı yolları açabilir. Müziğe ilgi duyanlar enstrüman eğitimi veya dernek vb. katılmak isteğiyle araştırma yapabilirler.

Aşk: Ani etkilenip sonra cayabiliyorsunuz. Bu devrede yanıltıcı etkiler ve zannetmeler mümkün. Süregelen ilişkilerde aile büyüklerinin artık evlilikten kaçmak yok tepkisi gelebilir. Bazılarında gerginlik sorgulatabilir.

Haftalık Yengeç Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Yengeç’ler, yeni haftaya Güneş Aslan’da ilerlerken giriyoruz. Merkür Retro’su yine Aslan burcunda devam ediyor. 2 Ağustos 2018 Mars ve Uranüs sert kare açısı gerçekleşiyor. Retro ve sert gezegen etkilerine rağmen endişeyi bırakıp daha kararlı davranabilirsiniz. İşte ek kazanç araştırması mümkün. Bazen alış veriş yapmak gerginliği üzerinden atabiliyor. Ancak harcama ve maddi durumları kontrol edip buna bağlı tedbir alabilirsiniz. Olaylara ve kişilere empatiyle bakmayı çoğunlukla başarıyorsunuz. Bu hassas devrede sevgi ve anlayış dolu insancıl yaklaşımınız işinize yarayabilir. sağlam ve kalıcı yeni dostluklar kazanabilirsiniz. Kitap okumak veya belgesel vb. ilgi artışı molaları kültüre ayırtabilir.

Aşk: Uzun süredir aşkta devam eden kararlı duruş bu defa daha dengeli ve sonuca yakın davrandırabilir. Sevdiğinizi sahiplenme artışı gerginlikleri çabuk atlatmanıza yol açıyor. Barışçıl ve dürüst davranışlar aşkı tazeleyebilir.

Haftalık Aslan Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Aslan’lar, Güneş burcunuzda ilerlemeyi sürdürüyor. Yine Merkür burcunuzda geriliyor. Plan ve iş görüşmelerinde tahmin dışı değişikler mümkün. Bazı randevularda anlayış azlığı veya küçük detaylara takılma gerginliklere yol açabilir. Sakin davranmanız dargınlıkları önleyebilir. Duygu yoğunluğu ve müşkülpesent tavırlar artabilir. İşe dair çekimser ve tutarsız davranmanız mümkün. İçinize attıklarınızı yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Kariyer için Retro’ya rağmen önemli kişilerle buluşabilirsiniz. Ortaklı işlerde mecburi diyaloglar artabilir. Randevuları vaktinde yapmayı zaten seven burçsunuz. Geçmiş çalışmaların açık faydaları eski işlerin yeniden gelişiyle başlayabilir. Aile içi tartışmaların yersizliğini düşünebilir ve aracılık yapabilirsiniz.

Aşk: Ego artışı ve hatayı hep karşıda görme riski aşkta mümkün. Dinlemeyi özellikle ihmal etmemek dargınlıkları önleyebilir. Yeni tanışmalarda yanıltıcı ilk çekim etkisi hatalı adım attırabilir.

Haftalık Başak Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Başak’lar, Güneş komşu burcunuz Aslan’da ilerliyor. Yine Aslan burcunda Merkür geriliyor. Daha fazla sezgi, yardımlaşma ve merhamet getirecek durumlarla karışılabilirsiniz. Retro nedeniyle hesap dışı değişiklik veya gecikmeler mümkün. Zorluklara rağmen ruhsal gelişimler açısından önemli tecrübeleri Merkür gerilemeleri devrinde yakalayabiliyorsunuz. Sosyal alanda, toplumsal işlere daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz. Tarafsız açıyla içsel anlamda kendinizi sorgulayabilirsiniz. Hem ziyaret hem ticaret niyetli kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Bazı iş konularında değişiklik mümkün. Finans arayışı için arkadaş desteği istenebilir. Özledikleriniz burnunuzda tütebilir. Aileniz için daha fazla zaman ayırabilir ve onların gelecekleri için plan yapabilirsiniz.

Aşk: Aşkta, tüm sorumlulukları üstünüze yıkıldığını düşünebilirsiniz. Süregelen beraberliklerdeki konum ve hatalarınızı tarafsız incelemeniz mutluluk ve uyumu arttırabilir.

Haftalık Terazi Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Terazi’ler, Güneş Aslan burcunda ilerlemeyi sürdürürken yeni haftaya giriyoruz. Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. İdeallerin planları için ilk araştırmalar, yakınların desteğiyle mümkün. Ancak reele geçişi Retro sonrasına bırakabilirsiniz. Randevular ve toplantılarda gecikmeler programı değiştirtebilir. Başkalarının fikirlerini uygulamayı ve tavsiye dinlemeği pek sevmiyorsunuz. Ancak ortak fikir birliği Retro boyunca faydaları arttırabilir. Dışa açılma kararıyla sosyal çevrelerde genişleme mümkün. İyilik isteğinin artışı ve yardımseverlik huzur verebilir. Kitap okumaya vakit ayırma isteği bekleyen kitapları hatırlatabilir.

Aşk: Aşkta başkaldırım ve hatalara tahammül azlığı mümkün. Bazen karşılıklı yerinde sorgulama pozitif ortak fikirleri çekebiliyor. Bu hassas devre gerginlikleri aslında daha kalıcı ve mutlu evlikler için mecburi konuşmaları gündeme getirebilir.

Haftalık Akrep Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Akrep’ler, Güneş Aslan’da ilerlemeyi sürdürüyor ve Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. 2 Ağustos 2018 Uranüs ve Mars sert kare açısı Boğa ve Kova’da gerçekleşiyor. İş temposundaki kararlı hızınız Retro ve sert gezegen etkilerine rağmen sevdiklerinizi memnun edebilir. Güçlü ve zeki kişilerle bir araya gelmeyi isteyebilirsiniz.  Çıkabilecek sorunlara bağlı değişiklikler nedeniyle yerleşmiş bazı kalıpları kırmanın zorluğu uğraştırabilir. Ne zamandır beklediğiniz görüşmeler için yola çıkabilir ve randevularına katılabilirsiniz. Retro öncesi gelen sorunların çözümünü sonraya bırakma yanılgısına kapılmadan uğraşmanız pozitif faydalar getirebilir. Yaşça büyüklere bazı gerginlikler de hatalarını açıklamak yerine susmayı seçebilirsiniz.

Aşk: Aşkta Retro öncesi alınmış evlilik kararı gecikmiş beraberlikler pozitif kararlara ilerleyebilirler. Evliler çocuklarının gerginlikten etkilenmemesi için uyum ve barış yollarını arayabilirler.

Haftalık Yay Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Yay’lar, yeni haftaya Güneş Aslan burcunda ilerlerken giriyoruz. Merkür Retro’su yine Aslan’da devam ediyor. Mars Uranüs sert karesi bazı endişe veya sorgulamalara yol açabilir. Masrafların arttığını düşünüp gelir gider ayarlaması yapabilirsiniz. Psikolojik baskı iş performansınızı düşürebileceğinden, olayları akışına bırakmanız gerginlikten uzaklaştırabilir. Zaten kendinize mantığınız yetiyor, art niyetli kişilerin tavrına karşı dozunda ancak net karşılık vermeniz pozitifi arttırabilir. Yeni kararlar ve önümüzdeki günler için şimdiden program yapmanız mümkün. Retro öncesi arkadaş çevrenizde eleme yapabildiniz. Pozitif güzel yönleri ortaya çıkarmak isteyebilir ve gerçek dostlarla dertleşebilirsiniz.

Aşk: Aşkta Retro’ya rağmen süregelen beraberliklerde hoş ve yerinde kararlar mümkün. Bazılarınız romantik konuşmalar için yalnız kalmak isteyebilirler.

Haftalık Oğlak Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Oğlak’lar, Güneş Aslan’da ilerlemeyi sürdürüyor ve Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. 2 Ağustos 2018 Uranüs ve Mars sert kare açısı Boğa ve komşu burcunuz Kova’da gerçekleşiyor. Mücadele ve her zamankinden daha çok işi başarma isteği Retro ve sert gezegen etkilerine rağmen artabilir. Bu kararlılık çevrenizde pozitif etki bırakabilir. İhmal edilmiş veya ertelenmiş iletişim konuları ve buluşmalar uygulanabilir. Farklı düşünen rakipleri de inceleyip buna göre yeni kararlar almanız mümkün. Bu durum vizyonunuzu daha net ve ışıltılı sergilemenize yol açabilir. Etkileyicilik yeni organizasyonlara ve iş bağlantılarına yönelik yolculukları beraberinde getirebilir. İdealist ve kolay yılmayan yapınızı zorluklara rağmen pozitif kararlılıkla sergileyebilirsiniz.

Aşk: İşteki idealist yapınıza rağmen aşkta sevimli romantikliği başarabiliyorsunuz. Zaten partnerleriniz sizi zorlu yapınıza rağmen seviyorlar. Retro’ya rağmen özelde de dingin yaklaşım mümkün.

Haftalık Kova Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Kova’lar, Güneş Aslan’da ilerlemeyi sürdürüyor ve Merkür yine Aslan burcunda geriliyor. 2 Ağustos 2018 Uranüs ve Mars sert kare açısı Boğa ve burcunuz Kova’da! Özgür ve çekip gitmeye meyilli burç karakteriniz zorluklar karşısında yılgınlığa kapılabiliyor. Geri çekilip kaçmak Retro devresinde yanlış anlaşılma ve hatalara yol açabilir. Mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeniz pozitif getirilerin Retro sonrası kalıcılığını arttırabilir. Barışçıl, üretken ve estetik düşünmeye gayret sarf edebilirsiniz. Parlak fikirleriniz için ön görüşme ve şimdilik araştırma mümkün. İşte kısmi ortaklık isteği gelebilir. Sevdiklerinizin sorunları sert kare açısıyla daha yoğun uğraştırabilir. Aile içi eğitim konularında ek masraflar mümkün.

Aşk: Aşkta dürüstlük bekleyişi ve titizlik artabilir. Bu durum geçici sorunlara yol açabilir. Bazı evlilerde alınganlık artışına yakın dost ve aile büyüklerinin faydalı müdahalesi mümkün.

Haftalık Balık Yorumları (30 Temmuz – 5 Ağustos 2018…)

İş, İletişim ve Kariyer: Değerli Balık’lar, yeni haftaya Güneş Aslan’da ilerlerken giriyoruz. Merkür Retro’su yine Aslan burcunda devam ediyor. 2 Ağustos 2018 Mars ve Uranüs sert kare açısı gerçekleşiyor. Ayrıca Ay burcunuzda ilerliyor. Buna bağlı öz güven artışı mücadeleyi arttırabilir. Sert gezegen etkileri düşünce trafiği ve acabaları arttırabilir. Buna rağmen pozitif ve kararlı davranışlar artabilir. Uygun bulduğunuz müdahaleleri zamanında yapabilir ve ısrarla mevcut programı uygulayabilirsiniz. Gergin ortamlardan kaçınmak stresi önleyebilir. Burcunuz gereği değişiklik ve yeniliğe açıksınız. Retro’ya rağmen farklı fiki veya önerilere sıcak bakıp ancak şimdilik sadece araştırma safhasında kalabilirsiniz. Dost seçimi ve elenmesinde son devrelerde ustalaştığınızı yanınızdakilerin davranışlarından anlayabilirsiniz. Yakın çevreden işe dair destek mümkün.

Aşk: Hem çok sevecen, hem de sevdiğine güvenip beklemeyi bilen burçsunuz. Yanılgılara rağmen sonunda gerçek aşkı yakalıyorsunuz. Gerçek aşka ve mutluluğa açık devre mümkün.

Yorumlar

yorumlar

Osmanlı ve Doğu Astrolojisini özümseyerek batıyla birleştirdi. 2000 yılından bu yana tecrübe ve bilgilerini seminer, konferans ve söyleşilerde katılımcılarla paylaşıyor. Aynı zamanda meslek edindiği gazeteciliği köşe yazılarıyla sürdürüyor. Bursa medyasının yanı sıra, Elele dergisine kitap ekleri hazırladı. ABD’de yayınlanan, Amerikan Mezun life dergisinde makaleleri yer aldı. Çeşitli tv programlarına konuşmacı olarak katılmayı sürdürüyor…